Otyłość nazywana jest chorobą cywilizacji. Siedzący tryb życia, stres, pośpiech, powodują pojawianie się zbędnych kilogramów. Niemal każda osoba otyła dochodzi do momentu, w którym myśli o odchudzaniu. Zwłaszcza, że w ostatnich latach kwestia otyłości, problemów z nią związanych, jest często komentowana. Sprawia to, że coraz więcej osób pragnie podjąć walkę z nadwagą.
Prawdziwym problemem jest samo rozpoczęcie procesu odchudzania, znalezienie skutecznej metody, skrojonej na potrzeby danej osoby. Pojawia się mnóstwo wątpliwości, czy wystarczy siły, aby wytrwać w postanowieniu i jaką wybrać metodę, aby dała widoczne efekty.

Mity o szybkim odchudzaniu

Wraz z większym zainteresowaniem kwestią odchudzania, pojawili się również mniej uczciwi sprzedawcy diet cud, czy szybkich programów odchudzania. Z góry najlepiej odrzucić tego typu pomysły. Żadna szybka metoda nie wnosi nic dobrego do procesu odchudzania.
Najważniejszy jest właściwy plan żywieniowy, ruch, preparat wspomagający odchudzanie oraz czas. Tylko stopniowe odchudzanie daje gwarancję skuteczności. Zbyt szybka utrata wagi spowoduje spowolnienie metabolizmu i wydolności organizmu.skuteczne odchudzanie

Konieczny jest cel

W każdej dziedzinie życia, w której człowiek chce coś osiągnąć, musi pojawić się cel. Nie inaczej jest w procesie odchudzania. Cel powinien być jasny i konkretny, ale też realny. Zbyt duże wymagania wobec swoich możliwości prowadzą do rezygnacji i porzucenia obranego celu. Cel warto podzielić na poszczególne etapy, aby nie wydawał się zbyt odległy.
Dobrym pomysłem jest wizualizacja tego, jakim chcemy siebie widzieć. W naturze każdego człowieka leży chęć podejmowania wyzwań. Dlatego każdego dnia, warto przypominać sobie o swoich celach i podejmować walkę ze słabościami.

Po mału do przodu

Szybko podjęte decyzje oraz działania zazwyczaj równie szybko się kończą. Do każdego poważniejszego wyzwania, w tym również odchudzania, należy się przygotować i podjąć działania metodą małych kroków.
Treningi należy dopasować do stylu życia. Jeśli do tej pory jedyną aktywnością było chodzenie do pracy, nie jest wskazane podejmowanie codziennego kilkugodzinnego treningu na siłowni. Punktem wyjścia powinny być lekkie, nie obciążające organizmu treningi, które wraz z upływem czasu można zwiększać.
Podobnie jeśli kwestie żywieniowe były dalekie od ideału, nie można nagle wprowadzić do diety samej zdrowej, lekkiej żywności. Zmiany muszą pojawiać się powoli, stopniowo. Wymaga to cierpliwości, ale efekt końcowy będzie najlepszą nagrodą.
Proces chudnięcia warto kontrolować. Cykliczne ważenie, uzupełnia się pomiarem obwodu klatki piersiowej, ramion, talii. Jeśli waga nie spada, a wizualnie widoczne są zmiany, oznacza to, że tkanka tłuszczowa, zamienia się w tkankę mięśniową, czyli następuje wyczekiwany moment odchudzania.

Ważne detale

Zmiana trybu życia nie może kojarzyć się z wyrzeczeniem. Dlatego potrawy nadal powinny mieć smak, powinny być urozmaicone, tak aby poprzedni styl życia nie kusił. Planów o zmianach nie należy odkładać na później. Dobrym początkiem jest poznanie podstawowych zasad zdrowego odżywiania i stylu życia. Warto również zapoznać się z ofertą suplementów, które wspierają proces odchudzania. Każdy, kto chce zacząć zdrowo żyć, nie powinien odkładać planów na później, a zacząć działać już dziś.


skuteczne odchudzanie, efektywne odchudzanie, najlepsze odchudzanie, zasady skutecznego odchudzania, dieta odchudzająca, jak skutecznie schudnąć, mity odchudzania, fakty odchudzania, uwagi odchudzanie, zasady odchudzania, bezpieczna utrata wagi, bezpieczne odchudzanie, jak schudnąć skutecznie, ważne detale odchudzania, porady odchudzania, wazne czynniki odchudzania